O czym pamiętać podczas wycieczki w nieznane?

Survival, czyli sztuka przetrwania w ekstremalnych warunków zdobywa coraz większą popularność jako sposób spędzania wolnego czasu. Przygotowując na najgorsze scenariusze potrzebujemy odpowiedniego ekwipunku, który ułatwi nam ewentualną ucieczkę i przeżycie w niesprzyjających okolicznościach. Na rynku istnieje wiele firm oferujących gotowe komplety. Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie jaki zestaw survivalowy kupić, można jednak spróbować wymienić najpotrzebniejsze elementy.


Podstawowym przedmiotem będzie pojemnik, torba lub worek w który spakujemy pozostałe akcesoria. Optymalnym wyborem może być wodoodporny, pojemny plecak, z przegródkami i pasami mocującymi. Kolejnym niezbędnym elementem, który powinien znaleźć się w zestawie jest składany nóż lub wielofunkcyjny scyzoryk. Następnie, potrzebny będzie komplet noclegowy: namiot, śpiwór lub hamak. Zapałki i krzesiwo przydadzą się do rozpalania ognia, natomiast latarka z zestawem baterii zapewni dostęp do światła. Bardzo ważne (zwłaszcza w dzisiejszych czasach) jest przygotowanie naładowanego telefonu. Nieco staroświecka papierowa mapa i kompas ułatwiają orientację w terenie. Warto przywiązać szczególną uwagę do tego
 jaki kompas kupić, zainwestować w solidny sprzęt od niezawodnego producenta. Zabłądzenie w sytuacji kryzysowej może przynieść opłakane skutki. W porządnie przygotowanym zestawie ucieczkowym nie może zabraknąć miejsca dla materiałów opatrunkowych, podstawowych leków, pastylek do odkażania wody i porcji prowiantu.

Dodaj komentarz