Poznać lepiej miejsce ćwiczeń, czyli istota siłowni…

Siłownia to miejsce wyjątkowe. Pozwala nam na utratę zbędnych kilogramów oraz wypracowanie właściwej postury. Niektórzy kierują się do tego typu miejsc w celu zdobycia dodatkowej motywacji. Inni trenują w domu, dzięki czemu oszczędzają czas, poświęcany codzienne na dojazdy. Która grupa osób ma rację?

Okazuje się, że obie. Każde miejsce jest dobre, o ile posiadamy odpowiednią werwę do działania. Niektórzy szybko ją tracą. Jeżeli mamy problemy z regularnym treningiem, powinniśmy poważnie zastanowić się nad okoliczną siłownią.

W domowym zaciszu jest nam nieco łatwiej. Trzeba jednak pamiętać, że ,,oazę treningową” musimy i tak odpowiednio wyposażyć. Początkowy ekwipunek powinien wystarczyć nam do treningu ogólnego. Starajmy się wykorzystywać przy tym otoczenie. Nie musimy inwestować dużych pieniędzy w sprzęt. Siłownia domowa małe akcesoria wystarczą nam na dobry start.

Z czasem jednak pracujmy nad bardziej skomplikowanymi elementami. Stopniowe poznawanie sprzętu oraz jego możliwości ma swoje plusy. Niewiele osób wie na przykład, po co właściwie jest ławka do ćwiczeń głową w dół. Duże obiekty w miastach są wyposażone w olbrzymią ilość sprzętu. Dla nowicjusza może to być nawet przytłaczająca ilość możliwości.

Przede wszystkim jednak, należy sobie postawić konkretny cel. Nie warto się oszukiwać, mierzmy siły na zamiary. W innym wypadku zostaniemy sprowadzeni w ekspresowym tempie na przysłowiową ziemię. Nie zawsze trzeba ustalać sobie zbyt ambitne wyzwania. Starajmy się rozeznać we własnych możliwościach i dopasować do bieżących osiągnięć.

Dodaj komentarz