Tarcze do darta

Dart, to inaczej gra w lotki. Jest to popularna gra klubowa, coraz częściej gra się w nią także przy innych okazjach – we własnym domu czy na imprezach firmowych. Aby zacząć grę potrzebne są rzutki i odpowiednia tarcza. Występują dwa najpopularniejsze typy tarcz sizalowa, bezgłośna, wytwarzana z liści agawy sizalowej. Są też tarcze elektryczne, mają tę przewagę, że nie musimy samodzielnie liczyć punktów.  Takie tarcze zajmują więcej miejsca i są delikatniejsze od sizalowych. Dawniej tarcze wykonane były z drewna, dziś ten typ występuje juz rzadko. Rzutki do gry dart składają się z czterech elementów: grotu, beczki, nasadki i piórka.

Jeśli chcemy zacząć rzucać celnie do tarczy musimy poznać podstawowe zasady. Dla początkujących graczy dart jaka odległość od tarczy jest najlepsza to najważniejsze pytania. Tarcza  do dartu powinna być zawieszona na wysokości 173 centymetrów od podłogi do środka tarczy. Rzucający powinien stać w odległości 237 centymetrów od tarczy. Są to ustawienia najpoprawniejsze, jeśli jednak gramy amatorsko, możemy je zmienić. Pamiętajmy jednak, że parametry te zostały ustalone w jakimś celu i dobrze jest dostosować się do nich.

Zanim zdecydujemy sie na zakup warto poznać ranking najpopularniejszych tarcz do darta. Znajdują sie w nim przede wszystkim tarcze firmy Win.Max, Axer. Od jakości zakupionej tarczy zależy komfort gry i jej wytrzymałość. Jeśli lubimy tę grę na tyle, aby zdecydować się na zakup – postawmy na jakość. Tylko wtedy gra będzie prawdziwą przyjemnością.

Dodaj komentarz