Wzmocnij mięśnie nóg w niecodzienny sposób

Wiele osób, zwłaszcza przed okresem wakacyjnym, pragnie zadbać o sylwetkę. Jednym z elementów, często zaniedbywanym przez osoby początkujące jest odpowiedni trening nóg. Chociaż prawdą, jest że większość przyrządów dla początkujących spotykanych w siłowniach czy klubach fitness przystosowana jest raczej do kształtowania górnych rejonów ciała to osoby chcące wzmocnić partie dolne też nie mają na co narzekać. 


Jednym z najpopularniejszych urządzeń tego typu jest stepper. Jest to nieskomplikowany przyrząd, który umożliwia trening podobny do intensywnego marszu. Brak widocznych efektów spowodowany jest zazwyczaj niewłaściwym doborem treningiem, otóż część użytkowników nie wie, kupując
 stepper jak działa i jak poprawnie z niego korzystać. 


Osoby bardziej aktywne, które preferują więcej ruchu aniżeli trening stacjonarny mogą zainteresować się kupnem deskorolki. Ten niepozorny środek transportu, niektórym kojarzy się zapewne bardziej jako przyrząd służący do efektownych akrobacji niż przyrząd treningowy. Osoby, które nigdy nie próbowały swoich sił w tej dziedzinie zastawiają się pewnie: kupiona 
deskorolka, jak zacząć, czy nie zrobię sobie krzywdy? Na szczęście zachowując umiar i środki ostrożności nauka, a następnie użytkowanie deskorolki nie są szczególnie niebezpieczne.


I chociaż to prawda, że jest to sprzęt, o którym zazwyczaj myślimy bardziej w kategorii zabawy niż treningu, jazda na deskorolce angażuje te same dolne partie ciała co stepper i pozwala w równie skuteczny sposób wzmacniać i kształtować mięśnie ud, łydek czy pośladków.

Dodaj komentarz